21:36 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نتایج نظرسنجی های اخیر در آمریکا نشان داد که با وجود تنش های عمیق میان روسیه و آمریکا سطح محبوبی ولادیمیر پوتین در میان جمهوریخواهان آمریکا نسبت به جو بایدن بیشتر است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دیلی میل یک نظرسنجی که اخیرا توسط  Economist / YouGov انجام و نتایج آن روز برگزاری نشست بایدن و پوتین منتشر شد نشان داد که از 1500  آمریکایی 18 درصد جمهوریخواهان دیدگاه مثبتی در قبال پوتین دارند در حالی که 17 درصد آنها همین دیدگاه را نسبت به رئیس جمهور کشور خودشان داشتند. همچنین این نظرسنجی دریافت 82 درصد جمهوریخواهان در باره بایدن نظر منفی دارند ، در حالی که که 64 درصد آنها درباره پوتین نظر منفی نشان دادند.

یک هفته پیشتر ازاین یک نظرسنجی اکونومیست/یوگاو دریافته بود که جمهوریخواهان روسیه را کمتر از دموکراتها به عنوان یک تهدید تلقی می‌کنند.

همچنین یک نظرسنجی دیگر انجام شده از سوی مورنینگ کانسالت/پلتیکو Morning Consult / Politico از تقریبا دو هزار نفر نتایجی مشابه را کسب کرد.

اگرچه 11 درصد از جمهوریخواهان در این نظرسنجی دیدگاهی مثبت در قبال پوتین داشتند، 13 درصد از آنها در قبال بایدن نگاه مثبت داشتند. حدود 67 درصد نیز نگاه منفی به رئیس جمهور روسیه داشتند که در مقایسه 85 درصد رئیس جمهور آمریکا را دوست نداشتند.

این نظرسنجی از آمریکایی‌ها در آستانه نشست آنها در شهر ژنو سوئیس در ضمن بحث درباره این که رئیس جمهور آمریکا چطور قرار است خواستار پاسخهایی در قبال مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، حملات با باج افزار و پیگرد قضایی سیاستمداران مخالف از سوی مسکو شود انجام شد.

روزنامه نگار ویل سالتان گفت، این امر  ناشی سازماندهی مجدد دو حزب بود که در زمان سلطنت دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده هنگامی بی اعتمادی راستگرایان به مسکو روندی معکوس پیدا کرد، تشکیل شد.

او نوشت: ترامپ بیشتر از سطح تقاضای کرملین مشکل ایجاد کرد: او آمریکایی ها را علیه یکدیگر کرد، به نهادهای ما حمله کرد، برای یک کودتا تلاش کرد، و بی وقفه از تهاجم روسیه دفاع کرد.

او بیان کرد: تا به امروز ترامپ دولت ما را به عنوان یک دولت نامشروع محکوم کرده است. و او نیرویی سیاسی ایجاد کرده که در رویارویی هایش با بایدن به خوبی به پوتین خدمت می کند: حزب جمهوریخواهی که با ناتو سرد و با روسیه گرم شده است.

در این میان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در میان آمریکایی ها در هفته های اخیر در ضمن تردید نسبت به قابلیت او برای تصویب برنامه های بودجه‌ای گسترده کاهش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، در حالی که محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در آوریل 54 درصد بود در ژوئن محبوبیت او به 48 درصد رسیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر