14:38 03 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 203
ما را در دنبال کنید

کشتی جنگی جدید «مرکوری» اولین کشتی نظامی روسیه خواهد بود که بر اساس پروژه « استلس» ساخته می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، دو منبع در صنعت کشتی‌سازی روسیه اطلاع دادند که جدیدترین کشتی جنگی پروژه 20386 «مرکوری» اولین کشتی نظامی روسیه خواهد بود که بر اساس پروژه « استلس» ساخته می‌شود.

قبلا در ساخت کشتی های روسیه فقط اجزائی از عناصر تکنالوژی «استلس» بکارگرفته می شد که یکی از آن ها پوشش رادارگریز بود اما مفهوم «نامرئی» بطور کامل در رابطه با کشتی ها پیاده نشده بود.

شناور «مرکوری» اولین کشتی نظامی نیروی دریایی روسیه خواهد بود که تمام پوشش آن رادارگریز خواهد بود و مطابق با این پروژه، کشتی 100 متری بصورت یک قایق کوچک در دید رادارها به نظر خواهد رسید.

علاوه بر آن در ساخت آن از مواد کامپوزیت و رنگ های خاص استفاده خواهد شد. تا کنون بدنه این کشتی بطور کامل ساخته شده است. احتمالا در این کشتی پهپادها مستقر خواهند شد . ساخت کشتی «مرکوری» در سال 2016  تحت نام « دِرزکی» آغاز شد. قرار است این کشتی بحری در سال 2022 به قوای بحری روسیه تحویل گردد.

این کشتی نظامی می تواند کشتی های دشمن را با راکت های بالدار نابود کند، کارهای جستجو و نابودی کشتی ها را به انجام برساند و با کمک سیستم دافع هوا به دفاع بپردازد و هنگام فرود سربازان قوای بحری با کمک توپخانه ها از ایشان حمایت کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر