22:18 28 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ولادیمیر پوتین: روز اندوه و یادبود از جنگ میهنی در قلب همه نسل ها نگران کننده است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از تقدیم دسته گل به مقبره سرباز گمنام در باغ الکساندر مسکو، گفت: روز یادبود هنوز با اندوه در قلب همه نسل ها انعکاس دارد.

پوتین گفت: " نوه های بزرگان که در سال 1941، از نخستین دقایق حمله نازی‌ها، برای دفاع از میهن دیوار ساختند، دیگر بزرگ شده‌اند. این روز، 22 جون، هنوز هم با اندوه در قلب همه نسل‌ها طنین انداز است."

همانطور که رئیس جمهور روسیه اشاره کرد، " آن سالهای وحشتناک به معنی واقعی کلمه در حافظه ما نقش بسته است."

وی افزود: " برای دشمن تصرف یک سرزمین خارجی کافی نبود. او آمد تا مردم ما را از بین ببرد و کسانی را که باقی مانده اند به بردگان تبدیل کند و آنها را از زبان مادری، سنت های اجدادی و فرهنگ ما محروم کند. تاریخ هرگز چنین نسل کشی وحشیانه ای را ندیده است. امروز خون سرد می شود از اینکه نازی ها و همدستان آنها چگونه و با چه روشی نقشه های مرگبار خود را اجرا کردند. آنها چه قساوت‌هایی را علیه مردم غیرنظامی، افراد مسن، زنان، کودکان انجام دادند. اتحاد معنوی، همبستگی، دلاوری های توده ای مردم شوروی تبدیل شد. "

در 9 ماه می، هنگام رسم و گذشت نظمی روز پیروزی، رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که روسیه قاطعانه از منافع ملی خود دفاع خواهد کرد و هیچ بخششی و عذری برای کسانی که " نقشه های تهاجمی را دوباره طرح می کنند" وجود ندارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر