23:21 24 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سازمان جهانی صحت برای نخستین بار تشخیص داده است که کودکان می‌توانند علیه ویروس کرونا واکسین شوند.

به گزارش اسپوتنیک، کمپین واکسیناسیون، طبق سند اخیر سازمان جهانی صحت درباره امکان واکسین کردن کودکان در برابر ویروس کرونا، در صورتی که کودکان در گروهی نباشند که خطر ابتلای شدید به ویروس کرونا را نداشته باشند، باید واکسیناسیون فوری انجام شود. البته اولویت باید به افراد مسن، بیماران مزمن و بهورزان باشد.

ذکر شده است که کودکان و نوجوانان بیماری کووید-19 را کمتر از بزرگسالان تحمل کنند.

پیش از این گزارش شده بود که مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گاملی روسیه اسنادی را برای مجوز مطالعه استفاده از واکسین «اسپوتنیک وی (Sputnik V)» بر روی کودکان ارائه کرده است و تصمیم مشابهی در آینده نزدیک اتخاذ خواهد شد.

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در تمام مناطق روسیه انجام می‌شود. به دلیل شرایط دشوار اپیدمیولوژیک، هفته گذشته برخی از مردم اقدامات ضد اپیدمی را سخت گرفتند و واکسیناسیون اجباری کارگران را در مناطق خاص انجام دادند. مقامات می‌خواهند 60-70 درصد مردم تا پایان تابستان واکسین شوند.

علاوه بر این، پروتکل های واکسیناسیون مجدد در حال تهیه هستند. همانطور که میخائیل موراشکو، سرپرست وزارت صحت روسیه گفت: در طی یک دوره آلودگی زیاد، دومین دور واکسیناسیون علیه ویروس کرونا باید هر شش ماه ، یک بار در سال انجام شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر