21:18 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه امریکا اعلام کرد به کسانی که اطلاعات لازم برای شناسائی محل مخفیگاه «خالد باطرفی» رهبر القاعده در یمن و عامل حمله به پایگاه نیروی دریایی در فلوریدا ارائه دهند، پنج میلیون دالر جایزه تعلق می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العام، برنامه موسوم به پاداش برای عدالت وزارت خارجه امریکا در حساب توییتری خود با اعلام جایزه 5 میلیون دالری برای شناسایی محل مخفیگاه خالد باطرفی رهبر القاعده (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) در یمن نوشت: باطرفی از اعضای ارشد القاعده در یمن است که مسوولیت حمله به پایگاه نیروی دریایی آمریکا را در فلوریدا در دسمبر 2019 که منجر به کشته شدن 3 ملوان نیروی دریایی شد، بر عهده گرفت. اگر اطلاعاتی در مورد او دارید ، برای ما پیامک کنید».

وزارت خارجه امریکا تاکید کرد: «جایی برای خیانت‌کاران القاعده در یمن، نه اکنون و نه در آینده وجود ندارد».

طبق گزارش العربیه،«سازمان القاعده در شبه‌جزیره عربی» ابتدای سال گذشته اعلام کرد خالد سعید باطرفی را به‌عنوان جانشین قاسم الریمی، رهبر سابق القاعده در این منطقه که در اثر حمله یک پهپاد امریکایی کشته شد، تعیین کرده است.

باطرفی، قبل از تعیین در این منصب، با ایمن الظواهری رهبر القاعده اعلان بیعت و تهدید کرد که «به کابوسی برای نیروهای امریکایی» تبدیل شود.

طبق گزارش‌ها، در سال 2011، نیروهای دولتی یمن موفق شدند او را به اسارت خود درآورند. اما چهار سال بعد و همزمان با اشغال صنعا، نیروهای القاعده با حمله به زندان «مکلا»، مکانی که باطرفی در آنجا محبوس بود، موفق شدند او را به همراه 270 نفر از نیروهای القاعده آزاد کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر