08:08 26 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

آنتونی بلینکن: ایالات متحده در تلاش است تا حضور دیپلوماتیک قوی و حضور خود را در افغانستان حفظ کند.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: "ما نیروهای خود را از افغانستان انتقال می دهیم، اما این بدان معنی نیست که ما دیگر در آنجا شرکت نکنیم. ما برای حفظ حضور دیپلماتیک قدرتمند ، نه تنها کشورمان ، بلکه شرکای خود نیز تلاش خواهیم کرد تا از همه برنامه های راه اندازی شده پشتیبانی کنیم. "پشتیبانی اقتصادی و بشردوستانه و کمک به نیروهای امنیتی کشور ،" گفت: بلینکن در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از گفتگو با وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان.

دولت آمریكا از اول ماه مه تا یازدهم سپتامبر قول می دهد كه با هماهنگی كامل با متحدان ، عقب نشینی نیروها از افغانستان را به اتمام برساند. در سال 2020 ، واشنگتن و طالبان اولین توافقنامه صلح را در بیش از 18 سال جنگ در دوحه امضا کردند. این امر برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان در مدت 14 ماه و آغاز گفتگوی بین افغانی پس از تبادل زندانیان فراهم شده است.

اکنون در افغانستان کمتر از 10 هزار سرباز از کشورهای ناتو و شرکای اتحاد ، از جمله 2.5 هزار آمریکایی ، حضور دارند. وظیفه اصلی آنها آموزش و آموزش نیروهای امنیتی افغان است.

ایالات متحده و متحدین ناتو در سال 2001 عملیات نظامی را در افغانستان آغاز کردند. این کار به عنوان بخشی از مبارزات آزادی پایدار انجام شد ، که پاسخی به حمله تروریستی 11 سپتامبر 2001 بود. در سال 2014 ، افغانستان ، ایالات متحده و ناتو توافقنامه امنیتی امضا کردند که به متحدان اجازه می دهد حضور نظامی محدودی در جمهوری اسلامی داشته باشند. از تاریخ 1 جنوری 2015 ، مأموریت غیر رزمی Resolute Support جایگزین عملیات جنگی شده است

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر