21:46 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

بر اساس محاسبه فوربس، ثروت رئیس تولید کننده موترهای الکتریکی «تسلا» در پایان هفته گذشته 9.9 میلیارد دالر رشد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه فوربس اعلام کرد که دارایی های ایلان ماسک، موسس و رئیس تولید کننده خودروهای الکتریکی تسلا در پایان هفته گذشته 9.9 میلیارد دالر رشد کرده است.

براساس اعلام این نشریه، دارایی ماسک در پی رشد ارزش سهام تسلا، تقریباً 9.9 میلیارد رشد کرد و به 165.9 میلیارد دالر رسید. ماسک همچنان در لیست میلیاردرهای Real-Time فوربس، در رده سوم قرار دارد.

ارزش سهام تسلا در پایان هفته گذشته 7.8 درصد افزایش یافت، در حالی که در روز جمعه اوراق بهادار 1.17 درصد افت کرد. این نشریه با توجه به اینكه کاخ سفید و گروهی از سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه ایالات متحده روز چهارشنبه توافق اولیه ای را درباره "بسته زیرساخت" تقریباً 1.2 تریلیون دالری انجام دادند، چنین افزایشی در ارزش اوراق بهادار شرکت را مرتبط می داند.

شرکت آمریکایی تسلا در سال 2003 به عنوان توسعه دهنده و تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی و فن آوری های مربوطه تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در پالو آلتو، کالیفرنیا قرار دارد. علاوه بر وسایل نقلیه الکتریکی، این شرکت با استفاده از فناوری خاص خود باتری و موتور برقی تولید می کند به سایر شرکت های موتر سازی به ویژه تویوتا و دایملر می فروشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر