08:38 06 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده امریکا از طالبان خواسته است تا به روشی صلح‌آمیز به روند صلح، باز گردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، جان کربی، سخن‌گوی پنتاگون در کنفرانس خبری گفته است که حملات طالبان صداقت این گروه را برای صلح کم رنگ می‌سازد: "خشونت بیش از حد زیاد است و همۀ ما از همۀ وضعیت امنیتی در افغانستان، آگاه هستیم. آنچه که ما دوست دارم این است که ببینم که طالبان به روشی صلح‌آمیز به روند صلح، باز گردند. و همانطور که شاهد رویدادها در افغانستان هستیم، قطعاً صداقت تلاش طالبان را برای مشارکت قانونی و قابل اعتماد در روند صلح، زیر پرسش می‌برد."


او می‌گوید که ماموریت تازه امریکا پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، تأمین امنیت و حفاظت از جان دیپلوماتان امریکایی و پشتیبانی از نیروهای دولتی این کشور خواهد بود.
کربی افزود: "پس از خروج نیروهای جنگی از افغانستان، ما دو مجموعۀ مأموریت تازه در وزارت دفاع، خواهیم داشت. یکی حضور در کابل که برای حفاظت از دیپلمات‌های ما و دو؛ برای داشتن یک رابطه با افغانستان، یک رابطۀ دو جانبۀ تازه با نیروهای افغان که برای کمک به ادامۀ نیازهای آنان برای شایستگی و توانایی در این زمینه، طراحی شده‌است."
سخنگوی پنتاگون،پیش از این نیز به خبرنگاران گفت که خروج نیروهای آمریکایی لزوماً به معنای پایان مأموریت پشتیبانی قاطع ناتو در افغانستان نیست، علی رغم تصمیم ناتو در ماه اپریل برای شروع کاهش نیروهای خود چند ماه را در بر خواهد گرفت.
رئیس جمهور آمریكا قول داده بود كه نیروهای خود را قبل از 11 سپتامبر از افغانستان بیرون بكشد.
در همان زمان ، یک مقام ارشد دولت به CNN گفت که ممکن است حدود 1000 سرباز آمریکایی پس از خروج رسمی نیروها برای کمک به تأمین امنیت سفارت آمریکا در کابل و فرودگاه شهر در این کشور بمانند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر