13:31 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سازمان سیستم کیفیت روسیه می گوید افراد که دارنده چشمان روشنی اند، ممکن است بیشتر مورد آسیب اشعه خورشید قرار بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک، سیستم کیفیت روسیه می گوید، افرادی که چشمان روشنی دارند ممکن است بیشتر مورد آسیب اشعه آفتاب قرار بگیرند.

او در این خصوص گفت: "احتیاط ویژه برای چشمان آبی  که اسیب پذیر اند، البته چشمان قهوه‌ای میزان آسیب پذیری آن کمتر است".

آنان می افزاید که این به سطح ملانین بستگی دارد که وظیفه آن جذب پرتوهای نور است و از انعکاس و پخش نور در طول شبکیه جلوگیری می‌کند.  

افراد دارای چشمان روشن، خاکستری، آبی و غیره از این رنگدانه کمتر برخوردار هستند.

به گفته داکتران چشم، همه به خصوص هنگام تابش مستقیم نور خورشید به عینک آفتابی نیاز دارند. عینک های تیره به معنای محافظت بهتر نیست. باید هنگام خرید فاکتورای زیادی در نظر گرفته شود.

در اطلاعیه این سازمان آمده است: "اگر به اندازه کافی عینک تیره و بدون بلوک فرا بنفش استفاده کنید ، مردمک چشم با استفاده از این عینک بیشتر منبسط می شود و در این حالت تابش اشعه ماورا بنفش بیشتر از آنچه در صورت عدم وجود عینک در فرد است، به چشم وارد می شود. بنابراین حتما عینک های تیره با اشعه فرابنفش خریداری کنید. "

لنزهای پلاریزه از چشمان شما در برابر تابش خیره کننده از سطح افقی محافظت می کنند. چنین نوری می تواند چشم را برای مدتی تحریک و حتی کور کند. اپتیک با خاصیت پلاریزه اجازه می دهد پرتوها فقط به صورت عمودی درک شوند و این نور به چشم ها کمک می کند تا رنگ ها و کنتراست ها را بهتر بشناسند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر