14:20 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

یک روزنامه ای جاپانی واکنش شهروندان جاپان نسبت به سخنان رئیس جمهور روسیه را منتشر کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه جاپانی سانکی شیمبون با انتشار مقاله ای درباره ای گفتگوی آنلاین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با شهروندان این کشور، واکنش رهبر روسیه به حادثه ناوشکن انگلیسی Defender را شرح داد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در جریان گفتگوی آنلاین با شهروندان روسیه اعلام کرد، که اقدام تحریک آمیز ایالات متحده آمریکا و انگلیس در آبهای سرزمینی روسیه نمی توانست به جنگ جهانی سوم منجر شود، زیرا غرب متوجه است که قادر به پیروزی در چنین جنگی نیست.

پوتین گفت: "حتی اگر این کشتی را غرق می کردیم (Defender) ، دنیا در آستانه جنگ جهانی سوم قرار نمی گرفت، زیرا کسانی که این کارها را می کنند می دانند که در این جنگ نمی توانند پیروز شوند - این یک نکته بسیار مهم است".

از این میان کاربری به نام  nekozamurai گفت: "اظهارات پوتین در مورد ناوشکن انگلیسی علیه جاپان است. این سخنان با فعالیت های چین در جنوب شرقی آسیا و دریای چین جنوبی پیوند دارند".

کاربری دیگر به نام sab نوشت:"اکنون اتحاد جدید QUAD (گفتگوی امنیتی چهارجانبه با مشارکت ایالات متحده آمریکا، هند، جاپان و استرالیا) از جمله جاپان در اقیانوس آرام و اقیانوس هند نه تنها باید با چین مقابله کند بلکه با روسیه نیز روبرو خواهد بودد! قضیه داردخطرناک می شود!".

یادآوری می کنیم، که روز 23 جون ناوشکن نیروی دریایی انگلیس به نام  Defender از مرز آبی روسیه عبور کرده و به  اندازه سه کیلومتر وارد آبهای روسیه در نزدیکی دماغه فیولنت (کریمه) شد. کشتی انگلیسی پس از آنکه کشتی گشت مرزبانی روسیه آتش هشدار دهنده گشود و هواپیمای روسی سوخو 24 ام  بمباران هشدار دهنده ای را انجام داده و چهار بمب اوفاب ـ 250   (OFAB-250)  را به مسیر حرکت ناوشکن انگلیسی پرتاب کرد، آبهای روسیه را ترک کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر