21:15 28 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع محلی از سرقت بیش از 40 تانکر حامل نفت و گندم سوریه توسط امریکایی‌ها و انتقال آن به عراق خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سانا، کاروانی وابسته به نیروهای امریکایی متشکل از 45 تانکر حامل گندم و نفت سرقت شده از سوریه از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید به سوی خاک عراق رفت.

طبق گزارش، نیروهای امریکایی «45 کامیون حامل تانکر حمل نفت و گندم را از منطقه «رومیلان» ولایت حسکه از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید به خاک عراق منتقل کردند. به گفته این خبرگزاری نفت سرقت شده توسط امریکایی‌ها در شمال شرقی سوریه استخراج شده است.

همچنان گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهایی امریکایی طی ساعت گذشته از راه برگشت از عراق به سوریه، 27 کامیون مواد و تجهیزات را برای پایگاه‌هایشان در ولایت‌های شمال شرقی سوریه به منطقه «رومیلان» آورده‌اند.

بیشتر قسمت‌های ولایت حسکه، دیرالروز و رقه سوریه که در شمال و شمال شرقی کشور واقع شده‌اند، در حال حاضر توسط نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه (SDF) مورد حمایت امریکا کنترول می‌شوند. از سال 2015 میلادی، فرماندهی امریکا 9 پایگاه نظامی در منطقه ایجاد کرده است. چهار پایگاه در نزدیکی میدان‌های نفتی دیرالزور و 5 پایگاه دیگر آن در ولایت همسایه حسکه که به نام انبار غله سوریه محسوب‌ می‌شود، واقع شده است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که امریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت متعلق به مردم سوریه ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر