14:28 31 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دارایی های کارتل اصلی مواد مخدر در مسابقه قرعه کشی ملی به حراج گذاشته خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پورتال خبری شبکه ۹ مکزیک، دارایی های کارتل اصلی مواد مخدر خواکین گوزمن، معروف به لقب ال چاپو، در مسابقه قرعه کشی ملی به حراج گذاشته خواهد شد.

مقامات مکزیکی تصمیم گرفتند با شوخی عملی از شر جنایتکار معروف کشور خلاص شوند، زیرا هیچ کسی حاضر به خرید یک عمارت با پیشینه ای جنایی نیست. خانه ال چاپو در کولیاکان پایتخت ایالت سینالوآ مکزیک، ۱۹۲.۷ هزار دالر تخمین زده شده است. اکنون می توان با خرید تکت قرعه کشی با قیمت حدود ۲۵۰ پزو (۱۲ دالر) آن را به دست آورد.
این ساختمان مسکونی ۳۹۵ متر مربع دارای دو اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، یک گراچ و یک تونل مخفی است که از جکوزی به خانه دیگری منتهی می شود، جایی که رئیس کارتل مواد مخدر سینالوآ خواکین گوزمن، از دست مأموران پولیس که وارد آنجا شدند در سال ۲۰۱۴ فرار کرد.
به گفته مقامات، آنها سعی کردند خانه را به روش سنتی بفروشند اما به دلیل کمبود تقاضا برای مدت طولانی، پیشنهاد فروش پس گرفته شد.افزون بر خانه ال چاپو، دولت در میان مردم برای دوازده خانه دیگر مصادره شده از مجرمان در مکزیک بازی برقرار خواهد کرد.
دولت گفته، که قرعه کشی اواسط سپتامبر برگزار می شود و درآمد آن به واکسن ها، بورسیه ها و برنامه های سلامتی اختصاص می یابد.خواکین گوزمن تا زمان دستگیری در سال ۲۰۱۶ رئیس کارتل سینالوآ محسوب می شد.
در سال ۲۰۱۷، مجرم به ایالات متحده تحویل داده شد، وی در حال گذراندن حبس ابد است.
او که یكی از پرنفوذترین اربابان مواد مخدر در دهه های اخیر در جهان محسوب می شود، نیز به داشتن غیرقانونی اسلحه و سازماندهی قتل متهم شده است.
در جریان شیوع ویروس کرونا، خانواده گوزمن شروع به کمک به مکزیکی های فقیر کردند.
به ساکنان جعبه های مواد غذایی با عنوان "احکام ال چاپو" تعلق گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر