13:13 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

برخی از اعضای کنگره آمریکا از وزیر دفاع این کشور خواستند، صراحتا تعداد تلفات و قربانیان غیرنظامی در عملیات نظامی کشورشان را اعلام کند. آنها در آمار رسمی در این باره ابراز تردید کردند.

به گزارش اسپوتنیک، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا پیامی اعتراضی از دو عضو کنگره دریافت کرده که در آن از او خواسته‌اند در تعیین آمار تلفات غیرنظامیان در نتیجه حملات و درگیری‌های نظامی آمریکا دقت به خرج دهد.

در این پیام اعتراضی برآورد شده است، میزان تلفات احتمالا پنج برابر گزارش‌های رسمی صادر شده از سوی پنتاگون است و آنها این برآورد را با استناد به تعدادی منابع مستقل داشته‌اند.

سناتور الیزابت وارن و روخانا دو عضو کنگره هستند که به بیانیه ماه گذشته پنتاگون اشاره کردند که کشته شدن 23 غیرنظامی و 10 زخمی را در عملیات افغانستان، عراق و سومالی در سال 2020 ثبت کرده است.

این دو سناتور در این پیام گفتند: ما نیاز به اطلاع از تمام هزینه‌ها، فواید و آثار عملیات نظامی داریم که می‌تواند تضمین‌کننده اقدام ممکن برای منع حملات به غیرنظامیان باشد.

در این راستا 113 سازمان حقوقی جهانی قبلا از جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا خواستند حملات هوایی خارج از میادین شناخته شده جنگ یا استفاده از پهپادها را متوقف کند زیرا آنها غیرقانونی بوده و خسارات بزرگ انسانی وارد می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر