14:47 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

هیئت روسی به دلیل نقض مقررات، به رسم اعتراض جلسه مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا را ترک کرد.

به گزارش اسپوتنیک، هیئت روسی در مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا در اعتراض به نقض مقررات هنگام تصمیم گیری در مورد بررسی قطعنامه، جلسه این سازمان در وین را ترک کرد.

در مجمع پارلمانی بر سر دو قطعنامه کریمه و بلاروس اختلاف ایجاد شد. رئیس هیئت روسی پیتر تولستوی ادعا کرد که این قوانین نقض شده است.

وی سازمان بین پارلمانی را به نقض قوانین و “تصمیمات سیاسی” متهم کرد.

تولستوی گفت: “اگر می خواهید تصمیمات سیاسی بگیرید ، ما نمی توانیم در آن مشاركت كنیم.” سپس تولستوی سالن را ترک کرد. برخی از شرکت کنندگان باید از طریق حالت کنفرانس ویدیویی به جلسه بپیوندند.

به گفته این منبع ، طبق گفته های تولستوی ، این قوانین نقض شده است ، که به این واقعیت اشاره دارد که تصمیمات با دو سوم آرا اعضای مجمع گرفته می شود ، و نه با دو سوم نمایندگان حاضر در جلسه ، بصورت آنلاین یا حضوری.

اختلاف بر سر دو قطعنامه درگرفت. یکی از آنها به ارزیابی روسیه از اقدامات اوکراین در کریمه اشاره داشت ، و دیگری اقدامات رژیم الکساندر لوکاشنکو علیه مخالفان بلاروس را محکوم کرد. از این اسناد به ترتیب 126 و 122 نماینده مجمع دفاع کردند. به گفته مسکو ، این با مقررات مغایرت داشت.

سناتور ولادیمیر جباروف سپس اظهار داشت که در آخرین جلسه، قطعنامه های غیر سازنده ارائه شد. وی توضیح داد: "یک سند مربوط به بلاروس بود و دیگری که توسط نماینده هیئت اوکراینی معرفی شد، به وضوح ماهیتی ضد روسی داشت."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر