07:12 06 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مربیان روسی به ارتش تاجیکستان آموزش های نظانی ارائه می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، مربیان نظامی پایگاه نظامی (201) فدراسیون روسیه آموزش نظامی را برای پرسنل نظامی نیروهای مسلح تاجیکستان انجام می دهند. قرار است در مجموع در سال جاری، 1000 پرسنل آموزش نظامی بگیرند.

در این بیانیه این پایگاه آمده است: "آموزشهای عملی در رشته های مختلف انجام می شود. این برنامه آموزشی شامل آموزشهای شبانه روزی خدمه تانکها، نفربرهای زرهی، آموزش آتش با استفاده از سلاحهای وسایل نقلیه جنگی و تمرینات پرتاب بمب دستی است.   

همچنین گفته شده است که به عنوان بخشی از دوره آموزشی، کلاسهای مربوط به تیراندازی و کنترل آتش توپخانه با استفاده از تجهیزات شناسایی برگزار می شود. در عین حال، توجه ویژه ای به استفاده از تجربه درگیری های مسلحانه مدرن مبذول می شود.

این دوره آموزشی تا پایان ماه جولای ادامه خواهد داشت و با شلیک کنترلی از سلاح های دست داشته به پایان می رسد.

گفتنی است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، مرزهای تاجیکستان و افغانستان توسط مرزبانان روسی محافظت می شد. در سال 2005، حفاظت از مرز به طور کامل به کمیته حفاظت از مرزهای دولتی تاجیکستان منتقل شد و مرزبانان روسی از منطقه خارج شدند.   

در حال حاضر  پایگاه نظامی 201 روسیه در تاجیکستان فعالیت می کند. این بزرگترین تأسیسات نظامی روسیه در خارج از مرزهای آن می باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر