01:36 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بر اساس شایعه‌ای جدید، آیفون 13 دارای سیم‌پیچ چارچ بی‌سیم بزرگ‌تری در مقایسه با آیفون 12 خواهد بود که می‌تواند چارچ معکوس ارائه کند و سرعت چارچ را افزایش بدهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از زومیت، اگر به خاطر داشته باشید، در سال 2019 شایعاتی مبنی بر ویژگی چارچ بی‌سیم معکوس در خانواده آیفون 11 وجود داشت؛ اما در نهایت اپل گوشی‌های یادشده را بدون قابلیت مذکور رونمایی و روانه‌ی بازار کرد.

گفته می‌شود اپل سخت‌افزار لازم برای استفاده از چارچ بی‌سیم را در بطن آیفون 11 قرار داده، اما ظاهراً آن را به دلایلی نام معلوم غیر فعال کرده است. حال اپل‌اینسایدر با استناد به گفته‌های افشاگری به نام مکس وینباخ گزارشی تدوین کرده است که نشان می‌دهد غول دنیای فناوری بالاخره آیفون 13 را به قابلیت مورد بحث مجهز خواهد کرد.

اپل در زمان معرفی خانواده‌ی آیفون‌ 12 از چارچر مگ‌سیف (MagSafe) رونمایی کرد که با استفاده از آهن‌رباهای استفاده‌شده در پشت آیفون‌های جدید، به‌صورت بی‌سیم به گوشی متصل می‌شود و آن ‌را چارچ می‌کند.

طبق گفتۀ منابع وینباخ، اپل می‌تواند از کویل (سیم‌پیچ القایی) بسیار بزرگ‌تری در آیفون 13 استفاده کند. کویل بزرگ‌تر سطح مورد استفاده برای چارچ بی‌سیم را افزایش می‌دهد که مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. این شامل سهولت در مدیریت تجمع گرما و همچنین امکان استفاده از سرعت چارچ بالاتر است.

اندازه کویل چارچ همچنین ممکن است آیفون را قادر به چارچ دستگاه‌های دیگر در حالت چارچ معکوس کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد محصولاتی نظیر کیس چارچ بی‌سیم ایرپاد را با بهره‌گیری از سطح پشتی آیفون (محل قرارگیری کویل‌) چارچ کنند.

اپل همچنین در حال آزمایش فناوری‌های مرتبط با چارچ بی‌سیم با خروجی بالا است. برای مثال، کوپرتینویی‌ها چند سال پیش PowerbyProxi را خریداری کردند. شرکت یادشده سیستمی ارائه می‌دهد که به لطف آن، می‌توان 100 وات برق را به‌صورت بی‌سیم با کویل 65 میلی‌متری منتقل کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر