18:29 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رسانه‌های محلی در اسرائیل چهارشنبه شب فاش کردند که سیستم دفاع راکتی «گنبد آهنین» در پاسخ به حمله نوار غزه به طور اشتباهی به یک جنگنده اسرائیلی شلیک کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، سیستم دفاع راکتی «گنبد آهنین» اشتباهی به جنگنده اسرائیلی شلیک کرده است که قبل از اصابت منفجر و ترکش‌های آن با این جنگنده برخورد کرده و موجب سقوط جنگنده شده است.

براساس این گزارش، این راکت که برای مقابله با یک راکت شلیک‌شده از نوار غزه هدف گیری شده بود، مسیر خود را به سوی جنگنده اف-15 اسرائیلی که در مسیر رهگیری این راکت قرار داشت تغییر داده است.

ارتش اسرائیل گفته است که اپراتورهای گنبد آهنین چند ثانیه پیش از آن که این راکت به بدنه جنگنده اصابت کند آن را سرنگون کردند، هرچند ترکش‌های آن به طیاره اصابت کرده و موجب سرنگونی این طیاره شد. در این حادثه هیچ یک از سرنشینان جنگنده آسیب ندیدند.

ارتش اسرائیل همچنان اعلام کرده است که تحقیقات در مورد این حادثه که از آن به یک حادثه «پیچیده» تعبیر شده است جریان دارد.

این نخستین باری نیست که سیستم دفاع راکتی اسرائیل یک هدف خودی را مورد اصابت قرار داده است.

گنبد آهنین یک سیستم دفاع راکتی است که اسرائیل برای مقابله با راکت‌های میان برد و کوتاه برد ساخته است.

ناکارآمدی گنبد آهنین درحالی مطرح می‌شود که اسرائیل پس از پایان جنگ 12 روزه علیه نوار غزه مدعی بود که این سیستم بیش از 90 درصد از راکت‌های ارسالی از نوار غزه به سوی اسرائیل را  که بیش از 4 هزار راکت برآورد شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر