07:00 25 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

شرکت صنایع جنگ‌افزاری روس (ان‌پی‌او انرگوماش) از تصمیم امریکا برای خرید موتورهای راکتی جدید از روسیه خبر داد.

به گزارش سپوتنیک، شرکت ان‌پی‌او انرگوماش متعلق به سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) مجاز به مذاکره با شرکت امریکایی اوربیتال ساینسز در زمینه تامین موتورهای راکتی آردی-181ام به امریکا شد. فرمان دولت روسیه در پارتال رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شده است.

این پیشنهاد قبلاً توسط سازمان فضایی روسیه مطرح شده بود. امریکا می‌خواهد از موتورهای راکتی سوخت-مایع آردی-181ام (RD-181M) در وسیله پرتاب راکت آنتارس اسفتاده کند که محموله را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رساند و فضاپیماهای تحقیقاتی و تجاری را به فضا پرتاب می‌کند.

همانطور که در دستورالعمل ذکر شده است، قرارداد تأمین موتور جدید در صورت تحقق تعدادی از شرایط، از جمله پس از دریافت تضمین از طرف امریکایی‌ها مبنی بر اینکه «راکت‌های آنتارس با موتورهای روسی» برای پرتاب محموله های نظامی استفاده نمی‌شوند، منعقد می‌شود.

تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد موتور آردی-181ام در وب سایت شرکت صنایع جنگ‌افزاری روس (ان‌پی‌او انرگوماش) وجود ندارد.

پیش از این، روسیه دو موتور آردی-180 و آردی-181 را به امریکا تحویل داده بود. موتور آردی-180 در مرحله اول راکت اطلس-5 استفاده می‌شود. طبق گزارش شرکت ان‌پی‌او انرگوماش در کل، به امریکا از سال 1999 میلادی، 199 موتور تحویل داده شده است که 93 موتور آن را تاکنون امریکا استفاده کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر