13:49 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک فروند بالگرد نیروی دریایی ایالات متحده امریکا با چهار خدمه و به دلایل نامعلوم در کوهستان اطراف کالیفرنیا فرو افتاد. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک فروند بالگرد امداد و نجات نیروی دریایی امریکا روز جمعه ساعت پنج بعد از ظهر به وقت محلی نزدیک کوهستان «هوگ» در کالیفرنیا فرو افتاد. 

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت، که این بالگرد از نوع «ام اچ-60 نایت هاوک» بود که حین عملیات تجسسی سقوط کرد.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا آمده است که چهار خدمه این بالگرد بدون هیچگونه آسیبی در این ماجرا جان سالم بدر بردند. به دنبال این سانحه، خدمه با برقراری ارتباط سرانجام موفق شدند شنبه شب این حادثه را به اطلاع برج مراقبت برسانند و سپس جعبه امداد رسانی از هوا برای آن‌ها برای اقامت  آن‌ها در کوهستان ارسال شد. فردای روز حادثه، بالگردهای نیروی دریایی آمریکا با تیم تفحص زمینی موفق به یافتن خدمه این پرواز شدند.

هنوز علت این سانحه مشخص نشده است و نیروی دریایی اعلام کرده که به تحقیقات در این باره ادامه می‌دهد.

یادآوری می کنیم، که سیکورسکی اس‌اچ-۶۰ نایت هاوک ساخت کارخانهٔ «سیکورسکی» در کشور  آمریکاست که  سال ۱۹۷۹ ساخته شد. نیروی دریایی ایالات متحده از مدل‌های مختلف این بالگرد  استفاده می‌کند. این بالگردها قادر به استقرار در هر ناوچه، ناوشکن، رزمناو، کشتی پشتیبانی و ناو هواپیمابر هستند و می توانند در جنگ‌های ضد زیردریایی، جنگ‌های ضد سطح، جستجو، نجات جنگ ویژه دریایی و امداد پزشکی مورد استفاده قرار گیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر