08:55 24 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گزارش اسپوتنیک، منشی عمومی سازمان جهانی صحت گفت: انتظار دارد که همه کشورهای عضو از مطالعه علمی در مورد کشف منشا کووید- 19 حمایت کنند و از سیاسی کردن این روند خودداری کنند.

سی‌جی‌تی‌ان خبر داده است که»، سازمان جهانی صحت اعلام کرد انتظار دارد که همه کشورهای عضو از مطالعه علمی در مورد ردیابی منشا کووید-19 حمایت کنند و از سیاسی کردن این روند خودداری کنند.

تدروس آدانوم گبرایسوس منشی عمومی سازمان جهانی صحت طی یک جلسه توجیهی در مورد مرحله بعدی تحقیق در مورد ریشه ویروس، گفت: «یافتن منشا این ویروس یک اقدام علمی است که سیاست باید از آن دور باشد».

یک تیم علمی بین المللی به رهبری WHO در ماه مارچ امسال گزارش خود را پس از ماموریت خود در شهر ووهان در مرکز چین ارائه داد. این گزارش نتیجه گیری کرد که منشا طبیعی «بسیار محتمل» است و منشأ آزمایشگاهی که توسط برخی سیاستمداران ایالات متحده مطرح شده، بسیار بعید است.

درمورد مرحله دوم مطالعه، سرمنشی سازمان جهانی صحت مراحل بعدی را شامل مطالعات تلفیقی انسان، حیات وحش، حیوانات پرورشی و محیط زیست تعیین کرد.

همانطور که کرونا ویروس جدید در اواخر سال 2019 در ووهان چین یافت شده، یافته‌های علمی برخی موارد ابتدایی را در اروپا، ایالات متحده و آمریکای لاتین نشان داده که قبل از ووهان چین آزمایش خون برخی از افراد ابتلای آنها به کووید-19 را تأیید کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر