09:01 24 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دانشمندان انگلس عواقب فاجعه بار تغییر اقلیم را در جهان پیش بینی کردند.

به گزارش اسپوتنیک به اشاره به Phys.org، دانشمندان دانشگاه نیوکاسل (انگلستان) و اداره هواشناسی پیش بینی کرده اند که تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش قابل توجه تعداد طوفان های شدید و نه چندان شدید خواهد شد. چنین طوفان ها باعث جاری شدن سیل فاجعه بار در آلمان و بلژیک شد.  

دانشمندان از مدل های آب و هوایی با وضوح بالا برای شبیه سازی آب و هوا در اروپا استفاده کردند. فاصله مشبک مدل تقریباً دو کیلومتر است که جزئیات بالایی از سیستم های طوفانی را می دهد.

آنها نشان دادند که در پایان قرن، طوفان های که حالا آهسته در حال حرکت می توانند 14 بار بیشتر در خشکی رخ دهند.

این سرعت پایین طوفان است که باعث افزایش شدید بارندگی می شود، که خطر ابتلا به سیل در سراسر اروپا را فراتر از آنچه که بر اساس مطالعات قبلی انتظار می رفت، افزایش داد.

محققان به این نتیجه رسیدند که در اواخر قرن طبق سناریوی RCP8.5 (در هر قرن افزایش انتشار دی اکسید کربن وجود دارد) در اواخر قرن باران های شدید آهسته گسترش می یابد. اگر بشریت انتشار گازهای گلخانه ای را محدود نكند، می توان در سراسر اروپا عواقب جدی‌تر را از آنچه رخ داد، انتظار داشت. به گفته کارشناسان، دولت های سراسر جهان انتشار گازهای گلخانه ای را خیلی کند کاهش می دهند، اما گرم شدن کره زمین با سرعت بالایی ادامه دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر