19:25 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پادشاه اردن اعلام نمود، که برخی از کشورهای عربی احتمال عادی سازی پیوندها با اسرائیل را بررسی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله دوم پادشاه اردن در مصاحبه با CNN که روز یکشنبه پخش شد، دیدگاهش را درباره پیوندهای کشورهای عربی با اسرائیل چنین بیان کرد، که برخی از کشورهای عربی دوستدار پیوند با اسرائیل هستند.

از وی پرسیده شد، که آیا به نظر وی، شماری از کشورهای عربی با دولت یهود توافق نامه امضا کردند و همچنین آیا عربستان سعودی می تواند در میان انها باشد.

 عبدالله دوم گفت: "من نمی دانم كشور بعدی كدام كشور خواهد بود. می دانم که آنها در حال بررسی روابط با اسرائیل در جهت منافع مشروع خود هستند". 

به گفته پادشاه اردن: "اگرچه توافقنامه قابل گسترش است، اما این امر نمی تواند به ضرر گفتگو بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها و بحث درباره آینده آنها انجام شود".

یادآوری می کنیم، که در پایان ماه جون مراسم گشایش سفارت اسرائیل در ابوظبی برگزار شد و سرکنسولگری اسرائیل در دبی نیز گشایش یافت. روابط بین امارات و اسرائیل طی ده سال گذشته به سرعت توسعه یافته است. در سال 2010، پس از قتل محمود المبوح، یکی از رهبران جنبش فلسطینی حماس در دبی، مقامات امارات متحده عربی ورود شهروندان هر کشوری را که مظنون به داشتن تابعیت اسرائیل باشد، ممنوع کردند. با این حال در سپتامبر سال 2020 پس از یک سری تماس با اسرائیل در سطوح مختلف، دو کشور عربی خلیج فارس - امارات و بحرین - با وساطت ایالات متحده توافق نامه ای را با دولت یهودیان در مورد عادی سازی کامل روابط امضا کرده در رابطه با آن طرفها درباره گشایش سفارتخانه ها تصمیم گیری شد. همچنین  ارتباط مستقیم هوایی بین کشورها برقرار و بازدیدهای اعضای دولت ها و سفرهای توریستی آغاز شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر