20:25 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور تونس بعد از برکناری نخست وزیر و انحلال پارلمان منع رفت و آمد شبانه را در کشور اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های تونس خبر دادند، قیس سعید رئیس جمهور این‌کشور منع رفت آمد را در تمام خاک تونس از 7 شب تا 6 صبح اعلام کرد.

براساس این دستور العمل هر نوع نقل و انتقال افراد و رفت و آمد موتر ها بین شهرهای این کشور هم جز در موارد فوق العاده در ساعات منع رفت و آمد ممنوع اعلام شده است.

همچنین براساس همین دستور العمل مردم تونس تا اطلاع ثانوی حق تجمع بیش از 3 نفر در خیابان‌ها و میادین را نخواهند داشت.

بعد از گسترش اعتراضات سراسری در تونس، رئيس جمهوری این کشور در تصمیمی غیرمنتظره، هشام المشیشی نخست وزیر را از کار برکنار کرد.

رئيس جمهوری تونس ضمن برکناری نخست وزیر، پارلمان این کشور را هم منحل کرد. این تصمیم بعد از نشست اضطراری قیس سعید با برخی از مقام‌های بلندپایه کشور اتخاذ شده است.

بلافاصله پس از اعلام این تصمیم معترضان که از عملکرد دولت هشام مشیشی، نخست وزیر برکنار شده در مبارزه با ویروس کرونا خشمگین بودند در خیابان‌ها به جشن و پایکوبی پرداختند. این در حالی است که مخالفان، این اقدام رئيس جمهوری را یک «کودتا» خواندند.

همچنین پس از بحران سیاسی به وجود آمده در این کشور رئیس جمهور تونس موسسات و ادارات دولتی را  دو روز تعطیل اعلام کرد.

تونس در حالی دچار بحران سیاسی جدیدی شده که در حال حاضر یکی از بدترین نرخ‌های مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر جهان را دارد. تا کنون 18 هزار نفر از جمعیت 12 میلیونی این کشور در اثر ابتلا (COVID-19جان باخته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر