08:20 18 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرویس مطبوعات مرکزی نظامی خبر داده است که نظامیان روسی برای شرکت در تطبیقات مشترک که در اوایل ماه اوگست در نزدیکی سرحدات با افغانستان برگزار می شود، مجدداً نیروهای خود را در در نواحی ترمز ازبکستان جابجا می نمامید.

به گزارش اسپوتنیک، قبلاً گزارش شده بود که بیش از 1500 سرباز در یک تطبیقات مشترک بین روسیه و ازبکستان در محل تعلیمات ترمز در منطقه هم سرحد با افغانستان شرکت خواهند کرد.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است."زیرمجموعه های تشکیلات حافظ صلح و غندهای هدف ویژه منطقه نظامی مرکزی تجمیع قوت ها را در محل تطبیقات نظامی ترمز برای شرکت در رزمایش مشترک بین روسیه و ازبکستان که در منطقه سورخندریا جمهوری ازبکستان برگزار می شود".

به گفته سرویس مطبوعاتی، در میدان هوایی کوروموچ در سامارا، نظامیان اسلحه و لباس را روی طیارات ترانسپورتی نظامی ایل -76 بارگذاری کرده و مراحل گمرکی را طی کرده و به شهر ترمز پرواز کردند.

خاطرنشان می شود که در طی اقدامات عملی، که از 30 جولای تا 10 آگوست انجام می شود ، سربازان وظایف آموزش رزمی را برای اطمینان دفاع از تمامیت ارضی کشورهای منطقه آسیای میانه انجام می دهند.

در افغانستان، درگیری بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان جنبش طالبان وجود دارد که نواحی قابل توجهی را در مناطق روستایی تصرف کرده و علیه شهرهای بزرگ حمله می کنند. در سال 2020 ، مقامات واشنگتن و طالبان اولین توافقنامه صلح را در بیش از 18 سال جنگ در دوحه امضا کردند. این امر خروج نیروهای خارجی از افغانستان و آغاز گفتگوی بین افغانی پس از تبادل زندانیان را فراهم می کند ، اما سال بعد این رویارویی به شدت بالا گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر