07:03 22 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که در مقام‌های ترکیه در حال بررسی علل آتش‌سوزی جنگل‌هایی هستند که جنوب این کشور را فرا گرفته است و همچنان بررسی احتمال عمدی بودن آن را آغاز کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز برای بررسی اوضاع منطقه آتش‌سوزی به آنتالیا رفته است می‌گوید که حریق عمدی می‌تواند عامل آتش‌سوزی جنگل‌ها باشد.

وی در این خصوص گفت: ما در حال بررسی دقیق علل آتش‌سوزی هستم. اگر چنین خائنین وجود داشته باشد که بتوانند سرزمین خود را بسوازنند، مجازات سختی را متحمل خواهند شد.

پیش از این، بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه گفته بود که 88 آتش‌‌سوزی جنگل‌ها در 30 ولایت ترکیه را در چهار روز گذشته کنترول کردیم. کنترول 10 آتش‌سوزی در ولایت‌‌های آدانا (منطقه «پوس»)، آنتالیا (ماناوگات، آکسی، قاضی پاشا)، موگلا (مارماریس، کویچگیز)، مرسین، آیدینجیک، سیلیفکه)، عثمانیه (کادیرلی) ادامه دارد.

تاکنون بر اثر این آتش‌سوزی 6 تن از شهروندان ترکیه‌ای جان خود را از دست داده‌اند و 410 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. هوای گرم و وزش باد شدید باعث شده تا شعله‌های آتش در اطراف شهر ماناوگات در 75 کیلومتری (45 مایلی) شرق شهر آنتالیا و روستا‌های اطراف گسترش یابد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر