22:30 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه امریکا، اذعان کرد: امریکا به این عقیده است که ایران پشت حمله کشتی Mercer Street دست داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امریکا، گفته است که ایالات متحده بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که ایران پشت حمله اخیر به کشتی مرسر است، این حمله هیچ توجیهی ندارد.

بلینکن گفت: پس از بررسی اطلاعات موجود، اطمینان داریم که ایران این حمله را انجام داده است، که منجر به کشته شدن دو نفر بیگناه با استفاده از پهپادها با مواد منفجره شد - یک وسیله کشنده که ایران (ایران) به طور فزاینده ای در منطقه از آن استفاده می کند.

وزیر خارجه امریکا گفت، که ایالات متحده با شرکای خود از جمله در منطقه ارتباط دارد تا اقدامات بیشتری در رابطه با حمله به کشتی Mercer Street   انجام دهد.

به گفته بلینکن، "پاسخ کافی" در آینده نزدیک داده خواهد شد.

پیش از این، صدراعظم اسرائیل، گفته بود که ایران پشت حمله به این کشتی در سواحل عمان بوده است.

سعید خطیب زاده نماینده رسمی وزارت خارجه ایران، گفت که تهران در حمله به کشتی Mercer Street   مرسر دخالت ندارد.

روز جمعه، نفتکش متعلق به جاپان مرسر استریت در بحر هند تحت حمله قرار گرفت. اخبار گردید که دو نفر از خدمه، شهروندان بریتانیا و رومانیایی کشته شدند.

متعاقباً، خدمه کنترل کشتی را به دست گرفتند و با همراهی قوای بحری ایالات متحده شروع به حرکت کردند.

آسوشیتدپرس تأکید می کند، که این کشتی تحت پرچم لیبریا شنا می کرد که ایال اوفر میلیاردر اسرائیلی مالک گروه زودیاک است ارتباط دارد.

قوماندان قوای مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده (سنتکام) معتقد است که حمله به کشتی، طبق تحقیقیات اولیه، با استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین صورت گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر