10:28 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای از درگیری سرحدی با ارمنستان در نخجوان اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اعلام کرد: در دوم آگوست، ساعت 03:27 صبح به وقت محلی قطعات نظامی ارمنستان با استفاده از تسلیحات سبک مواضع اردوی جمهوری آذربایجان را در منطقه حیدرآباد واقع در جمهوری خودمختار نخجوان هدف قرار دادند.

در این بیانیه جزئیاتی درباره میزان تلفات این درگیری و تیراندازی مرزی منتشر نشده است.

جمهوری آذربایجان همچنین افزوده است که به حملات شب گذشته پاسخ داده است.

این دومین تنش پی در پی سرحدی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان طی امروز و دیروز در منطقه نخجوان است.

روز گذشته نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود، که قطعات نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای "آرازدین" در ناحیه "ودی" به سمت مواضع قوای آذربایجان در ناحیه‌ ای در منطقه خودمختار نخجوان انداخت کرده اند.

در حالیکه منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش سرحدی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.

قابل ذکر است که در پایان سپتامبر سال 2020 با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دو طرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.

با این حال، تلاش‌ های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر 2020 به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شده‌گان را تبادل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر