00:07 27 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ارمنستان موضوع استقرار مرزبانان فدراسیون روسیه در شمال کشور نزدیک مرز آذربایجان را مورد تأیید قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ارمنستان موضوع استقرار مرزبانان فدراسیون روسیه در شمال کشور در قصبه "وسکپار تاووش" نزدیک مرز آذربایجان را مورد تأیید قرار داد.

پیشتر خبری در باره استقرار مرزبانان روسیه در این قصبه و آغاز کارهای ساختمانی منتشر شده بود.

© AP Photo / Sipan Gyulumyan / Armenian Defense Ministry Press Service / PAN Photo

در اعلامیه منتشره در سایت وزارت دفاع آمده است: "اعلام می داریم که در ارتباط با اخبار منتشره در رسانه‌ها در خصوص حضور نظامیان روسیه در "تاووش" و از جمله در قصبه  "وسکپار"، مرزبانان روسیه در آنجا مستقر شده و محلی برای سکونت آنها ساخته می شود".

حضور مرزبانان روسیه در قالب همکاری ارمنستان  روسیه بمورد اجرا درمی‌آید.

شایان ذکر است که پیشتر نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود، که واحدهای نیروهای نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای «آرازدین» در ناحیه «ودی» به سمت مواضع نیروهای ارتش آذربایجان در ناحیه‌ ای در منطقه خودمختار نخجوان تیراندازی کرده اند.

در حالیکه منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.

گفتنی است، در پایان سپتامبر سال 2020 با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دو طرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.

با این حال، تلاش‌ های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر 2020 به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و به تبادل زندانیان و اجساد کشته شدگان بپردازند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر