16:48 20 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

برخی منابع می‌گویند که ایالات متحده در حال تلاش برای جابجایی هزاران افغان در حالیست که طالبان همچنان مانع امنیت شهروندان در این کشور می‌شود.

گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری سی.ان.ان،  اعلام کرده که توافق بین آمریکا و قطر دراین خصوص هنوز نهایی نشده اما اگر این توافق به سرانجام برسد، شامل 8 هزار شهروند افغان می‌شود که به قطر می‌روند.

نخستین گروه از افغان‌ها شامل یک هزار تا دو هزار تن به زودی وارد دوحه می‌شوند.

یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آمریکا با اشاره به ویزای ویژه مهاجرتی گفت: ما در حال ارزیابی تمامی گزینه‌های در دسترس هستیم. ما هیچ اطلاعیه‌ای درباره مکان‌های اسکان مربوط به دارندگان ویزای مذکور در کشور ثالث نداریم.

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد هزار سرباز آمریکایی به قطر می‌روند تا به درخواست‌های افغان‌های حاضر در این کشور کمک کنند. این افغان‌ها به دلیل کمک به نیروهای آمریکایی در جریان جنگ افغانستان به دنبال دریافت ویزای ورود به ایالات متحده هستند.

اوضاع در افغانستان از زمان آغاز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور و با تشدید حملات طالبان و تصرف 17 مرکز ولایتی در افغانستان رو به وخامت گذاشته است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: ما قطعا نگران افزایش حملات و پیشروی‌های طالبان هستیم. ما اوضاع را از نزدیک رصد می‌کنیم و به شدت نگرانیم. این یک فرصت برای افغان‌ها،‌ رهبری و ارتش این کشو است تا متحد شوند. هر نتیجه‌ای اجتناب‌ناپذیر است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر