06:25 28 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 23
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب لیبرال دموکرات‌های روسیه، برای حل اوضاع فعلی افغانستان، تجزیه افغانستان را پیشنهاد داد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر حزب لیبرال دموکرات‌های روسیه، هنگام سخنرانی در کانال تلویزیونی «روسیه 24»، رای حل مشکلات افغانستان سه راه حل پیشنهاد کرده است.
آقای ژیرینوفسکی سه پیشنهاد داد: 1- روسیه هیچ کاری نکند. کسی را به رسمیت نشناسد. بگذارید همه چیز به خودی خود پیش رود.
2- از تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان به منظور جلوگیری از تهاجم به نیروهای نظامی حمایت قوی شود.
3- افغانستان تقسیم شود.
وی خاطرنشان کرده است که در صورت عدم دخالت در امور افغانستان، داعش، باندهای مختلف و دیگران در افغانستان متمرکز می شوند و به آسیای میانه می تازند.
رهبر حزب لیبرال دموکرات های روسیه، پیش از این گفته بود که امریکا باید نتیجه گیری درستی بکند و "جهنم را از همه کشورهای جهان خارج کند".
راوضاع در افغانستان به‌ویژه در ده روز اول ماه اگست بدتر شد، زمانی که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی تشدید کردند. تنها ولایت که طالبان آن را نتوانسته اند به تصرف خود دربیاورند، ولایت پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در تاریخ 15 اگست طالبان وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند! با این حال تاجیکستان غنی را نپذیرفت و او مجبور شد کشور دیگری را برای پناه بردن انتخاب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر