12:10 20 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

قوای هوائی قزاقستان روز چهارشنبه 42 مسافر را از افغانستان به آلما آتا منتقل کرد که شامل 14 شهروند قرقیزستان ، یک روسی و یک شهروند لیتوانی بود.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع قزاقستان خبر داده است که امروز ساعت 17.00 طیاره ترانسپورتی نظامی C-295 قوای هوایی جمهوری قزاقستان با 42 مسافر از افغانستان راحت در آلماتی فرود آمد. 25 شهروند جمهوری قزاقستان- از جمله 15 بزرگسال وارد قزاقستان شدند. و 10 کودک و همچنین کارکنان سفارت قزاقستان بودند".

علاوه بر این ، 14 شهروند قرقیزستان طبق درخواست طرف قرقیزستان توسط این هیئت تخلیه شدند. "به مثابه یک عملیات بشردوستانه، این هواپیما همچنین یک شهروند روسی و یک شهروند لیتوانیایی را نیز از کابل خارج کرد، که از سفارت جمهوری قزاقستان درخواست کمک نموده بودند."

اوضاع افغانستان به ویژه در هفته های اخیر وخیم تر شده است، زمانی که طالبان حمله سریعی را در سرتاسر کشور آغاز کردند و تمام گذرگاه های مرزی را اشغال کردند و در 15 اوگست وارد کابل شدند و کنترل آن را در دست گرفتند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان کاخ ریاست جمهوری کشور را ترک کرد و از کشتار جمعی جلوگیری گردید".

در شب 16 اوگست، محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت که جنگ در افغانستان خاتمه یافت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر