23:49 28 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور سابق امریکا معتقد است که رهبر فعلی یالات متحده بخاطر نحوه خروج نیروهای خود از افغانستان عذرخواهی کند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا به جو بایدن، در اعلامیه‌ای گفته است: "بایدن از مردم امریکا باید معذرت بخواهد، او قبل از خروج غیرنظامیان به نظامیان اجازه خروج داد، او تجهیزات نظامی را به ارزش میلیادها دالر به طالبان واگذار کرد."


وی پیش از این در گفتگو با فاکس نیوز، خروج نیروهای امریکایی از سوی بایدن را تحقیر بزرگ به امریکا خواند. ترامپ گفت: "این امر بر روابط خارجی ما در سالها و دهه های آینده تأثیر خواهد گذاشت."
اوضاع در افغانستان به‌ویژه در ده روز اول ماه اگست بدتر شد، زمانی که طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی تشدید کردند. تنها ولایت که طالبان آن را نتوانسته اند به تصرف خود دربیاورند، ولایت پنجشیر در شمال شرقی کابل است. در تاریخ 15 اگست طالبان وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند! با این حال تاجیکستان غنی را نپذیرفت و او مجبور شد امارات متحده عربی را برای پناه بردن انتخاب کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر