14:49 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 مقام ها در کوریای شمالی اعلام کرده اند که  هرگونه صحبت در مورد ظاهر رهبر کوریای شمالی از جمله کاهش وزن   ممنوع قرار داده شده است.

 به گزارش اسپوتنیک، مقام‌های کوریای شمالی بحث کردن درباره وزن و سلامتی کیم جونگ اون رهبر آن کشور را ممنوع کرده اند.

حکومت کوریای شمالی اعلام کرده که کاهش ناگهانی وزن کیم به دلیل مشکل در سلامتی او نبوده، بلکه رهبر به خاطر کشور و مردم کوریای شمالی که در بحران به سر می‌برند، در تنهایی غصه می‌خورد و متحمل رنج می‌شود.

 مقامات گفته اند: «کیم جونگ اون، رهبری این کشور به خاطر کشور که با کمبود شدید غذا روبروست، کمتر غذا می‌خورد و مدعی شده‌اند که حالش خوب است».

گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامت کیم جوان پس از آن بیشتر شد که تصاویری از وی منتشر شد که نشان می‌دهند وی نسبت به اوایل سال جاری میلادی لاغرتر شده است.

اما به گفته رادیو آسیای آزاد، تلاش‌های مسؤولان کوریای شمالی در مقابله با شایعات درباره وزن کیم جونگ اون به شکست انجامیده است.

منابع گفته‌اند که  ناظران در محلات در بیانیه‌هایی رسمی به مردمی که درباره وضعیت سلامت کیم جونگ اون حرف می‌زنند، هشدار داده و آن را منع کرده‌اند.

همچنین گزارش شده که این نخستین باری است که مقام‌های کوریای شمالی گمانه‌زنی‌ها درباره کاهش وزن یا وضعیت سلامت کیم را مورد خطاب قرار می‌دهند چون معمولا چنین مساله‌ای یک تابو است.

برخی از مردم کوریای شمالی به رادیو  Radio Free Asiaگفته‌اند از اینکه می‌بینند رهبرشان نسبت به قبل لاغرتر شده بسیار خوشحالند چون اضافه وزنش برای سلامتی‌اش خطرناک بود. برخی هم گفتند قبلا راه رفتن برای او بسیار دشوار بود اما حالا لاغرتر شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر