11:09 22 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 رئیس جمهور روسیه  با ابراز امیدواری از برگزاری کنفرانس سازمان پیمان امنیت جمعی در هفته آینده اظهار داشت که با توجه به وضعیت افغانستان مسائل امنیتی بسیار مهم است.  

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز شنبه اظهار داشت، مسائل امنیتی با توجه به وضعیت افغانستان بسیار مهم است، امیدوارم روز دوشنبه کنفرانس سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار شود.

پوتین در دیدار با قاسم جومرت توکایف، همتای قزاقستانی خود گفت: "اکنون یکی از مهم ترین مسائل، مسائل امنیتی است، به ویژه با توجه به رخدادهایی که اکنون در افغانستان در حال وقوع است. امیدوارم روز دوشنبه در کنفرانس ویدئویی در قالب سازمان پیمان امنیت جمعی ملاقات و رایزنی کنیم."

درهمین حال رئیس جمهوری روسیه روز گذشته در دیدار با انگلا مرکل، نخست وزیر آلمان با اشاره به شکست عملیات نظامی آمریکا در افغانستان و قبول این واقعیت که این کشور بدست طالبان افتاده، تأکید کرد: ضروری است از سیاست غیرمسئولانه و تحمیل شکل حکومت و ارزش‌های بیگانه مغایر با فرهنگ افغانستان خودداری کرد.

ولادیمیر پوتین همچنین یادآور شد که در شرایط کنونی بسیار اهمیت دارد که از ورود تروریستها، از جمله به شکل پناهجویان از افغانستان به کشورهای همسایه جلوگیری کرد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر