08:36 18 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید، پیمان ناتو نه فقط جهت گیری خود را در فضا و حتی کنترل خود را نیز از دست داده است.

 به گزارش اسپوتنیک،  ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه، درباره اظهارات ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، در مورد افغانستان اظهار کرد: اتحادیه آتلانتیک شمالی می خواهد در تأمین امنیت جهان مدعی مکانی باشد، اما در واقع یک ساختار مخرب است.

استولتنبرگ پیش از این گفته بود که ناتو به تروریست ها اجازه نخواهد داد  که ائتلاف را تهدید کنند.

سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه، با بیان اینکه ناتو نمی داند هنگام خروج از کشور چه بخشی از سلاح ها و تجهیزات نظامی این اتحادیه از بین رفته است، گفت: یک چیزی از بین رفت اما چیزی هم در جای خود باقی ماند.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: "به نظر می رسد این اظهارات ناتو یک مونولوگ کمیدی از "فیلم آکادمی پلیس" باشد. ناتو یک بلوک نظامی-سیاسی است که توسط عدم اعتماد به نفس و مخرب بودن آن گویا اکنون  متلاشی شده است.

به گفته وی، برنامه ناتو آشکار است و شامل اتحاد برای مقابله با مشکلات خود، به روز رسانی مبانی نظری و رویکرد عملی و سپس اندیشیدن به نجات جهان است.

دبیر کل ناتو یشتر گفت: به رغم سرمایه گذاری و فداکاری ما در طی دو دهه در افغانستان فروپاشی بسیار غافلگیرکننده رخ داد. فراموش نکنید چه دستاوردهایی داشتیم. ما به افغانستان رفتیم تا مأوای تروریست‌ها برای حمله به ما نشود. و طی دو دهه گذشته هیچ حمله تروریستی از داخل افغانستان به ناتو و کشورهای غربی تدارک دیده نشد.

او افزود: آنچه در افغانستان می‌گذرد یک فاجعه است اما پیشرفت‌هایی هم شده و وظیفه ماست که از این دستاوردها حمایت کنیم.

دبیرکل ناتو تاکید کرد: ناتو برای حقوق بشر و حقوق زنان تلاش خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر