03:04 29 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

همزمان با رسیدن طوفان سطح 4 آیدا به جنوب ایالت لوئیزیانای امریکا، بیش از 100 هزار نفر در خاموشی و نبود برق به سر می‌برند.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که طوفان آیدا به جنوب ایالت لوئیزیانا رسیده است، بیش از 100 هزار نفر در این ایالت برق نداشته و در خاموشی به سر می‌برند.

طوفان آیدا با درجه  4، با گردبادهای سریع و باران‌های سیل آسا، آثار مخربی را در لوئیزیانا به همراه داشته است.

یکی از شرکت‌های تامین کننده برق در لوئیزیانا گفته که تا یک هفته پس از پایان طوفان، امکان تامین برق به ساکنان این ایالت وجود ندارد.

این شرکت اعلام کرده است، که در طوفان‌های درجه 4، تا سه هفته خاموشی و نبود برق امکان پذیر است و در طوفان‌های درجه 5 این میزان بیش از سه هفته می‌تواند باشد.

بر اساس آمارها، سرعت باد در طوفان آیدا، به 150 مایل در ساعت رسیده که نزدیک به طوفان‌ با درجه 5 می‌باشد.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا روز جمعه با درخواست فرماندار ایالت لوئیزیانا برای اعلام حالت فوق‌العاده در این ایالت موافقت کرد تا سازمان فدرال مدیریت اضطراری تمامی تلاش‌ها برای کاهش فاجعه در این ایالت را هماهنگ کند.

بایدن پیشتر از ساکنان ساحلی خلیج مکزیک درخواست کرده بود تا هر چه سریعتر خود را برای روبرو شدن با طوفان آیدا آماده کنند. این طوفان از امروز (یکشنبه) از جنوب وارد ایالت لوئیزیانا شده است.

این در حالی است که هزاران نفر از ساکنان این ایالت روز شنبه خانه‌های خود را ترک کرده و به خارج از این ایالت گریختند.

جان بن ادوارد فرماندار این ایالت هشدار داده بود که پنجره زمان برای آماده شدن در برابر این طوفان به سرعت در حال بسته شدن بوده و آب و هوا بسیار سریع وخیم خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر