22:44 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک دانشمند چینی درباره بیدار شدن ویروس های بسیار خطرناک و غیرقابل پیش بینی، در اثر گرم شدن هوا، هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، رائه کوون چونگ برنده جایزه نوبل گفت که گرم شدن کره زمین می تواند منجر به بیدار شدن ویروس ها شود.

رائه کوون چونگ، برنده جایزه صلح نوبل هشدار داد که گرم شدن کره زمین و ذوب شدن یخبندان دائمی می تواند ویروس های باستانی را با پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای انسان بیدار کند.

وی که در مجمع اقتصادی شرق صحبت می کرد خاطر نشان کرد که ذوب شدن یخ ها در تایگا و تاندرا در سیبری باعث حفظ بیماری های غیر منتظره می شود و خواستار توجه به خطرات ناشی از آن شد تا جامعه جهانی آماده پاسخگویی سریع به چنین چالش ها باشند.

رائه کوون چونگ می گوید: "نمی توان پیش بینی کرد که کدام ویروس در دوران ماقبل تاریخ یا صدها هزار سال پیش وجود داشته باشد، ممکن است دوباره ظاهر شوند و افزود که من مطمئن هستم که انواع ویروس ها وجود دارد که تا به حال با آنها مواجه نشده بودیم."

پیش از این، سرگئی داویدوف، دانشمند روسی هشدار داده بود که ذوب شدن یخبندان قدیمی به دلیل گرم شدن آب و هوا می تواند منجر به ظهور قسمت هایی از اکوسیستم های باستانی در سطح ، از جمله ویروس ها شود.

وی اظهار داشت که بیش از ده درصد از خاک روسیه متشکل از یخبندان دائمی است که میلیون ها سال است ذوب نشده است و گفت که ویروس های باستانی ممکن است در کمین باشند که می توانند هم برای انسان بی ضرر  ویا هم بسیار خطرناک باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر