21:29 20 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت عدلیه عراق، درباره آمار تروریست‌های زندانی در این کشور را اعلام کرد که تعداد تروریست‌های محکوم در زندان‌های عراق بیش از 50 هزار نفر است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری واع، گزارش داده است که وزارت عدلیه عراق امروز دوشنبه درباره آمار تروریست‌های زندانی در عراق اعلام کرد: تعداد تروریست‌های محکوم در زندان‌های عراق بیش از 50 هزار نفر است که نیمی از آنها به اعدام محکوم شده‌اند.


سخنگوی این وزارت در سخنانی پیرامون این موضوع افزود: این احکام اعدام اجرا نشده است که علت آن قطعی نشدن حکم است و یا اینکه حکم برخی از محکومان به اعدام از سوی ریاست جمهوری عراق امضا نشده است.
وی افزود: هر حکمی که به مرحله قطعی برسد و یا اینکه رئیس جمهور آن را امضا کند، اجرا خواهد شد. اما حدود 90 درصد از احکام صادر شده شامل چنین وضعیتی نیستند.
موضوع اجرای حکم تروریست‌های محکوم به اعدام و عدم امضای حکم آنها از سوی برهم صالح رئیس جمهور عراق، یکی از چالش‌هایی است که عراق با آن مواجه است و اعمال فشار برخی گروه‌های سیاسی اهل سنت عراق برای جلوگیری از اجرای این احکام از مواردی است که بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی عراقی نسبت به آن معترض هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر