12:25 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بلینکن وزیر خارجه امریکا گفت که مشروعیت دولت به رهبری طالبان در افغانستان وابسته به اقدامات طالبان و عملی شدن تعهدات آن‌ها است

به گزارش اسپوتنیک، رسانه ها خبر داده اند که آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا درباره موضعگیری واشنگتن برای برسمیت شناختن دولت طالبان گفت:  طالبان گفتند که به دنبال مشروعیت و حمایت جهانی هستند، این کاملاً وابسته به اقدامات طالبان است، نه به اظهارات آن‌ها.

وی افزود: ارتباط طالبان با ما و دیگر کشورهای جهان به عمل آن‌ها ارتباط می‌گردد؛ طالبان به شکل آشکار و خصوصی درباره آزادی سفر، مبارزه با تروریزم و مبدل نشدن افغانستان به مرکز فعالیت تروریست‌ها، حفظ حقوق اساسی مردم افغانستان به شمول زنان، دختران و اقلیت‌ها، فراگیر بودن دولت و جلوگیری از انتقام‌ها تعهداتی را انجام دادند، که همه این تعهدات بسیار مهم هستند.

بلینکن گفت که امریکا خروج همه نیروهایش از افغانستان را عملی کرده است و از طالبان نیز می‌خواهد تا از تبدیل افغانستان به مرکزی برای تروریسم بین‌المللی جلوگیری کند.

وزیر خارجه امریکا ادامه داد: اگر دولت آینده افغانستان حقوق اساسی مردم را حفظ کند، ما می‌توانیم با ایشان کار کنیم؛ اگر این کار را نکند، ما نیز با آن‌ها کار نمی‌کنیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر