10:25 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا سیستم دافع هوای خود را از عربستان واپس گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، پس از استقرار مجدد سیستم های راکتی امریکا، شاهزاده ترکی بن فیصل آل سعود گفت که ایالات متحده باید به متحد خود تعهد نشان دهد.

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده سیستم های دافع هوا خود را برای رهگیری راکت های میان برد (THAAD) در ارتفاع بالا از عربستان سعودی و همچنین چندین تولی راکتی پاتریوت حذف کرده است. این نشریه به تصاویر ماهواره ای که توسط Planet Labs گرفته شده است اشاره می کند.

ناظرین خاطرنشان کردند که تصاویر ماهواره ای پایگاه هوایی نظامی شاهزاده سلطان را نشان می دهد که در 115 کیلومتری ریاض واقع شده است. روی آنها می بینید که سیستم دافع راکتی از بین رفته است. پیشتر جان کربی سخنگوی پنتاگون گفته بود که ایالات متحده برخی از دستگاه های هوایی را مجدداً مستقر کرده است، اما او نام کدام سیستم و کجا را فرستاده است. بعداً، وزارت دفاع عربستان سعودی گفت که پادشاهی می تواند به تنهایی از خود دفاع کند، زیرا دارای سیستم های دفاع راکتی خاص خود است.

پس از استقرار مجدد سیستم های راکتی امریکا، شاهزاده ترکی بن فیصل آل سعود گفت که ایالات متحده باید به متحد خود تعهد نشان دهد و نباید تمام قطعات های پاتریوت را از پادشاهی خارج کند. وی توضیح داد که این کشور اکنون دائما در معرض حملات راکتی حوثی ها از یمن و ایران است. شاهزاده ابراز امیدواری کرد که همکاری بیشتری با واشنگتن داشته باشد.

پیشتر گزارش شده بود که اسرائیل و ایالات متحده شروع به توسعه سیستم علیه سلاح های مافوق صوت روسیه کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر