05:31 18 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 مقامات امنیتی در جاپان از پرتاب دومین موشک بالستیک از سوی کوریای شمالی در فاصله 5 دقیقه خبر داده است.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از آژانس خبری NHK ، اداره ایمنی دریانوردی جاپان از شلیک دومین موشک از سوی کوریای شمالی  در یک روزخبر داده است.

درگزارش آمده است: پرتاب موشک کوریای شمالی در ساعت در 12:43 به وقت محلی انجام شد. هنوز محل سقوط موشک مشخص نیست. پنج دقیقه پیش ازاین، موشک دیگری نیز از سوی کوریای شمالی پرتاب شد.

در توکیو اعتقاد بر این است که این موشک ها بالستیک بوده اند. 

این در حالی است که ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی نیز با تأیید این خبر اعلام کرد، این دو موشک با نوع نامشخص از مناطق مرکزی کوریای شمالی شلیک شد و مقام‌های اطلاعاتی کوریای جنوبی و آمریکا در حال بررسی جزئیات برای اطلاعات بیشتر هستند.

در ادامه این بیانیه همچنین ‌آمده است: ارتش کوریای جنوبی در موقعیت آمادگی کامل و در همکاری نزدیک با آمریکاست.

جزئیات بیشتر شامل محل دقیق پرتاب‌ها و برد این موشک‌ها هنوز مشخص نیست.

این پرتاب موشکی کوریای شمالی دومین مورد در سال جاری میلادی است. این آزمایش سه روز پس از آن صورت گرفت که پیونگ یانگ یک نوع جدیدی از موشک کروز دور برد خود را آزمایش کرد.

روز دوشنبه، خبرگزاری رسمی کوریای شمالی گزارش کرد که این کشور آزمایشی موفقیت آمیز از یک سلاح استراتژیک را داشته که قابلیت حمل کلاهک اتمی را نیز دارد.

پیونگ یانگ که در هفته‌های گذشته تحرکات نظامی زیادی داشته است، ماه قبل، نسبت به بروز یک بحران امنیتی بزرگ در اعتراض به رزمایش مشترک بین کوریای جنوبی و آمریکا هشدار داد.ش

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر