18:40 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا گزارش رسانه ها درباره رد پیشنهاد وی از سوی همتای چینی‌اش برای دیدار رو در روی  با وی را، غیرواقعی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که شی جین پینگ رئیس جمهوری چین درخواست جو بایدن همتای آمریکایی خود را برای برگزاری یک نشست دو جانبه رد کرده است اما بایدن این گزارش را نادرست خواند.

روزنامه فایننشال تایمز وزنامه فایننشیال تایمز پیشتر به نقل از چندین منبع آگاه فاش کرده بود که هفته پیش و در جریان تماس تلفنی 90 دقیقه‌یبایدن با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین پیشنهاد بایدن را نپذیرفت و در عوض اصرار داشت که واشنگتن از تندی لحن خود در قبال پکن بکاهد.

بایدن در پاسخ به سؤال خبرنگاران که آیا از عدم تمایل همتای چینی خود ناامید شده است، گفت: چنین چیزی صحت ندارد.

با این وجود یکی از منابع آگاه در تماس با رویترز بار دیگر صحت گزارش فایننشیال تایمز را تأیید کرد و گفت که گویا مقام چینی به دنبال آن بوده است تا پیش از هر چیز لحن و فضای روابط دوجانبه بهبود یابد.

فایننشیال تایمز به نقل از یکی از منابع خود نوشته بود که بایدن برگزاری این اجلاس سران را به عنوان یکی از چندین گزینه پیگیری تعامل با شی مطرح کرده بود و انتظار پاسخ فوری را نداشت.

این روزنامه انگلیسی به نقل از یکی از مقامات آمریکایی خبر داد که کاخ سفید عدم تمایل رئیس‌جمهوری چین با ایده برگزاری این نشست را تا حدی به دلیل نگرانی در مورد بیماری کووید می‌دانسته است.

نشست پائیز سران گروه 20 در ایتالیا نیز به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی دیدار حضوری این دو مطرح شده، اما رئیس جمهوری چین از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کووید، کشورش را ترک نکرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر