20:47 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 نتایج اولیه خبر از پیشتازی حزب چپ میانه سوسیال دموکرات با اختلاف بسیار اندک از رقبای محافظه‌کار می‌دهد.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل ازشبکه تلویزیونی ARD نتایج شمارش اطلاعات از 299 حوزه انتخاباتی حاکی است که حزب سوسیال دموکرات (SPD) ) آلمان در انتخابات پارلمانی این کشور با کسب 25.7 درصد آرا برنده شد.

حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی، با از دست دادن بیش از 6 درصد نسبت به انتخابات سال 2017 و 24.5رصد آراء، در جایگاه دوم قرار دارد.

اولاف شولتز و آرمین لاشت، رهبران هر دو حزب پیشتاز انتخابات برای تشکیل دولت ائتلافی آینده ابراز آمادگی کرده اند. هر دو حزب از تصمیم خود برای تعیین تکلیف کابینه آینده تا قبل از تعطیلات کریسمس خبر داده اند.

پس از دو جریان سیاسی عمده میانه رو، حزب سبزها، با کسب بیش از 14 درصد آرا، در مکان سوم قرار دارد. با وجود افزایش آرای سبزها، آنالنا بائربوک، کاندیدای این حزب برای مقام صدر اعظمی، شکست در دستیابی به اهداف انتخاباتی را تائید کرد. پ

سبزها با توجه به پررنگ‌تر و ملموس‌تر شدن بحران‌های اقلیمی، امیدوار بودند با اقبال نسل جوان، به یکی از دو حزب اول انتخابات پارلمانی بدل شوند. با این حال، اکولوژیست‌ها که از سال ۲۰۰۵ از دولت کنار گذاشته شده اند، امسال به یکی از اجزای ثابت هر ائتلافی تبدیل خواهند شد.

حزب لیبرال دموکرات با کسب دست‌کم بیش از 11 درصد آراء چهارمین نیروی سیاسی عمده در بوندستاگ خواهد بود. هم سوسیال دموکرات‌ها و هم دموکرات مسیحی‌ها، احتمال ائتلاف با این حزب و سبزها را برای تشکیل دولت ائتلافی آینده مطرح کرده اند.

نتایج این انتخابات مشخص خواهد کرد چه کسی جانشین آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان خواهد شد که در 16 سال گذشته قدرت را در اختیار داشته است.

با این حال براساس نتایج پیش‌بینی شده، سوسیال دموکرات‌های آلمان با اختلاف اندکی در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه به پیروزی دست یافتند و ادعا کردند "حکم آشکاری" برای رهبری یک دولت برای اولین بار از سال 2005 و پایان دادن به 16 سال حاکمیت محافظه‌کاران تحت رهبری آنگلا مرکل به دست آوردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر