17:19 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اداره روابط عمومی قوای پنجم بحری امریکا اعلام کرد که بحرین نخستین کشور حوزه خلیج فارس است که موافقت کرده است تا با کشتی جنگی در ادغام سریع سیستم‌های نظامی جدید بدون سرنشین شریک شود.

به گزارش اسپوتنیک، قوای پنجم بحری امریکا طی بیانیه‌ ای اعلام کرد: مقامات ارشد بحرین از جمله قوماندانان گارد ساحلی و قوای بحری این کشور اخیرا با همتایان امریکایی خود در یکی از تاسیسات بحری امریکا در بحرین دیدار کرد و توسعه همکاری‌ ها مذاکره و تازه‌ ترین پهپادهای نظامی آمریکا را ملاحظه کردند.

جنرال برد کوپر قوماندان قوای مرکزی نیروهای بحری امریکا، در جریان این دیدار گفت: ما یک روابط استراتژیک پایدار با بحرین داریم و تعهد متقابل ما به سیستم‌ های بدون‌ سرنشین جدید پیشرفته نشان می‌دهد که شراکت‌ ما را به شیوه‌ای جدید تقویت می‌ کنیم.

وی افزود: این ابتکار عمل ما را بهتر می‌ سازد تا آگاهی حوزه بحری را بر روی، بالای و زیر آب‌ ها توسعه دهیم تا باشد که محافظه منطقه‌ را تقویت کنیم.

آدمیرال کوپر اشاره‌ ای نکرد که این نیروهای تحت رهبری آمریکا این بازدارندگی را در مقابل کدام کشورها تقویت می‌ کنند.

این اظهارات کوپر به دنبال تشکیل نیروی ضربت 59 در اوایل ماه جاری میلادی مطرح شد؛ نیروی ضربت جدیدی مستقر در خاورمیانه که از تکنولوژی پهپادی و هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

براساس این توافق، قوای بحری بحرین در مانورهای تحت رهبری آمریکا در ماه اکتوبر شرکت خواهند کرد تا اثربخشی کشتی‌ های سطحی بدون سرنشین را نشان دهند. قوای بحری بحرین همچنین در مانورهای دیگری با "شرکای منطقه‌ ای و ائتلافی" که هنوز نامشان مشخص نیست، و قرار است پس از مانور مذکور برگزار شوند، شرکت خواهد کرد.

قوای بحری امریکا "اهمیت استراتژیک، آب و هوا و جغرافیای منحصر به فرد" منطقه خاورمیانه را به عنوان "یکی از محیط‌ های ایده‌ آل" برای استفاده از پهپادهای جدیدش در مناطقی چون تنگه هرمز، کانال سوئز، تنگه باب‌ المندب که سه گذرگاه کلیدی در تجارت بین‌ المللی محسوب می‌ شوند، توصیف می‌ کند.    

سیستم‌ های بدون سرنشینی که انتظار می‌رود توسط نیروی ضربت 5 استفاده شوند، قرار است شامل سیستم‌ های بدون سرنشینی که در ماه اپریل توسط قوای بحرآرام آزمایش شدند از جمله پهپادهای نظارت هوایی جدید با استقامت طولانی، کشتی‌ های سطحی همچون کشتی "سی هاوک" و "سی هانتر" و تحت البحری‌ های بی سرنشین به سبک اژدر باشد.

قوای پنجم نیروی های بحری امریکا مسئول عملیات بحری خلیج فارس، بحیره سرخ، بحیرع عربی و بخش‌ هایی از بحر هند است. این قوا اوایل ماه جاری میلادی از تشکیل یک نیروی ضربت بحری جدید در بحرین مجهز به جدیدترین پهپادهای نظامی هوایی، بحری و تحت البحیری امریکا خبر داد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر