17:43 24 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 64
ما را در دنبال کنید

تیمی از دانشمندان در پی یک مطالعه عواملی را نامبردند که می‌تواند منجر به انقراض بشریت در سیاره زمین شود.

به گزارش اسپوتنیک، گروهی از دانشمندان کانادایی و انگلیسی  با نشر مقاله‌ی در کتابخانه آنلاینWiley اعلام کردند که سناریوهای گرم شدن زمین می‌تواند در 500 سال آینده یکی از عواملی باشد که زمین را به مکانی غیر قابل سکونت مبدل کند.

محققان در این مقاله توجه خود را به استراتژی آب و هوای سازمان ملل متحد جلب کردند که در آن از کشورها خواسته شده است که  تلاش های خود را سریعا برای مقابله با افزایش دمای جهانی افزایش دهند. به گفته دانشمندان، خطرات بلندمدت به اشتباه در یک سازمان جهانی نادیده گرفته می شود.

کارشناسان سه مدل تغییرات در سیاره زمین را ارائه کرده اند که بدترین آنها به معنی انقراض بشریت  به عنوان یک گونه است.

در مقاله ای که توسط محققان در پارتل اینترنتی The Conversation منتشر شده ، آمده است: "اگر گرمایش زمین متوقف نشود ، در پانصد سال آینده سیاره ما آنقدر تغییر می کند که ما مجبور خواهیم بود برای بقا و حفظ فرهنگ و ریشه های تاریخی و جغرافیایی خود بجنگیم."

بر اساس این نظریه دانشمندان، قسمت های از سیاره از زمین به دلیل گرم شدن، غیرقابل سکونت می شود و شماری از محصولات از جمله گندم و کچالوی به دلیل کمبود زمین حاصلخیز کمیاب خواهند شد.

دانشمندان به ضرورت برنامه ریزی دقیق تر استراتژی های اقلیمی در سطح جهانی و تلاش های هماهنگ برای جلوگیری از فاجعه تأکید کرده اند.

به گفته محققان زمین در 500 سال آینده ممکن است غیرقابل تشخیص باشد. یا، اگر انسان ها حاضر به تغییر رفتار خود باشند، ممکن است جنگل ها، اقیانوس ها، مزارع و شهر های پر جنب و جوش آن برای قرن های بیشتری همراه با کامیاب ترین ساکنان آن، بشر، باقی بماند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر