07:54 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

 تیمی از دانشمندان جهان در پی یک مطالعه اعلام کردند که بشریت در آینده نه چندان دور قادر خواهد شد تا 130 سال و فراتر از آن عمر کند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان در پی یک تحقیق اعلام کردند که محدودیت فیزیولوژیکی در طول عمر انسان نمی بینند و برخی از افراد در قرن 21 قادر خواهند بود تا 130 سال عمر کنند.

دانشمندان در این تحقیق جدید که امروز در مجله رویال سِسایتی اوپن ساینس(Royal Society Open Science) منتشر شد، داده‌های مرتبط با افراد 105 ساله و بالاتر از آن را مورد بررسی قرار دادند. در حالی که خطر مرگ انسان به طور کلی با افزایش سن در طول زندگی بیشتر می‌شود، تجزیه‌وتحلیل محققان نشان می‌دهد که درصد خطر در نهایت تغییرناپذیر است و تقریباً 50/50 ثابت می‌ماند.

آنتونی دیویسون(Anthony Davison)، استاد آمار در مؤسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان (EPFL) که هدایت این تحقیقات را بر عهده داشت می‌گوید «در سن 110 سالگی تصور اینکه آیا یک سال دیگر زنده هستیم یا نه، شبیه به شیر یا خط کردن است. اگر مشکلی پیش نیاید تا تولد بعدی خود زنده می‌مانید و اگر نه، طی این بازه در نقطه‌ای می‌میرید.»

براساس تحقیقات پیشین انسان‌ها باید بتوانند در صورت عدم بروز مشکل پیش‌بینی‌نشده تا حداقل 130 سال زنده بمانند اما یافته‌های تحقیقات اخیر حتی پا را از این فراتر گذاشته و ادعا می‌کند هیچ محدودیتی برای طول عمر انسان وجود ندارد. نتیجه‌گیری این تحقیق با تجزیه‌وتحلیل آماری مشابهی که بر روی مجموعه داده‌های افراد مسن انجام شده بود مطابقت دارد.

دیویسون می‌گوید «مطالعات ما برآیند داده‌های پیشین را تقویت می‌کند و آنها را دقیق‌تر می‌کند زیرا در حال حاضر نسبت به قبل، داده‌های بیشتری در دسترس است.»

اولین مجموعه داده‌ای که تیم تحقیقاتی مورد مطالعه قرار داد براساس محتوایی بود که به تازگی از پایگاه داده بین‌المللی در مورد طول عمر منتشر شده است و بیش از 1100 رساله از 13 کشور جهان را پوشش می‌دهد. افرادی که داده‌هایشان در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است حداقل 105 سال داشتند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر