06:57 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند یک عضو ارشد القاعده در حمله پهپادی امریکا در سوریه کشته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقام‌های دفاعی امریکا در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز مدعی شده‌اند «سالم ابو احمد»، از اعضای ارشد القاعده در حمله پهپادی امریکا در سوریه که حدود ۱۰ روز پیش انجام شد کشته شده است.

طبق ادعای مقام‌های پنتاگون سالم ابو احمد در این حمله پهپادی که روز ۲۰ سپتامبر در نزدیکی ادلب در سوریه انجام شد کشته شده است. وی مسئول برنامه‌ریزی برای عملیات‌های فرامنطقه‌ای القاعده بوده است.

مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند نشانه‌ای از کشته شدن غیرنظامیان در این حمله وجود ندارد.

رسانه‌های آمریکایی عصر ۲۹ سنبله گزارش داده بودند امریکا در یک حمله پهپادی در سوریه یک خودروی متعلق به گروه تروریستی «حراس الدین» وابسته به القاعده را هدف قرار داده که این خودرو حامل سه نفر از سران ارشد این گروه بوده است.

ادعاهای آمریکا درباره «مقابله با تروریست‌ها در سوریه» با تردیدهای جدی مواجه شده است. دولت سوریه حضور آمریکا در خاک این کشور را اشغالگری می‌داند و بارها از سازمان ملل و شورای امنیت خواستار مقابله با آن شده است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه اخیراً گفته آمریکا سناریویی برای تجزیه سوریه دارد که روسیه قطعا با آن مخالفت خواهد کرد. او گفته است: «تمایل دارم که یادآوری کنم یکی از دلایل اصلی عدم ثبات و ادامه درگیری‌ها درسوریه،‌ حضور غیرقانونی آمریکا در این کشور است.»

ریابکوف گفت: «اعتقاد دارم که آمریکا سناریویی برای تجزیه سوریه داشته و ما با آن مخالفت خواهیم کرد و بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که بر وحدت سرزمینی سوریه تاکید داشته، عمل خواهیم کرد».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر