22:07 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در مورد خطرات بازار ارزهای رمزنگاری شده هشدار داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گاردین، به گفته صندوق بین‌المللی پول، اگر دولت نظارت خود را بر بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده تشدید نکند، بی ثباتی مالی و تقلب افزایش می‌یابد.

این صندوق اعلام کرد که افزایش ده برابری ارزش بازار دارایی های رمزنگاری شده به بیش از دو تریلیون دالر از ابتدای سال 2020 میلادی نیاز به نظارت بیشتر دولت دارد. صندوق بین‌المللی پول می‌گوید که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده فاقد تکنیک های مدیریت ریسک قابل اعتماد هستند.

صندوق معتقد است که برخی ارزهای رمزنگاری شده برای گمانه‌زنی و کلاهبرداری ایجاد شده است.

کشورهای در حال توسعه و بازارهای نوظهور در استفاده از ارزهای رمزنگاری شده پیشرو هستند. به گفته IMF، این امر با خطرات ثبات مالی و سیاست پولی موثر بانک‌های مرکزی همراه است. در عین حال کشورها از سیاست‌های متفاوتی در مورد بازار ارزهای رمزنگاری شده پیروی می‌کنند. در پی اعلام بانک مرکزی چین برای اعمال محدودیت‌های بیشتر برای ارزهای رمزنگاری شده، ارزش بیت‌کوین در روز جمعه نزدیک به پنج درصد سقوط کرد.

در حال حاضر قیمت هر یک بیت‌کوین به عنوان مهم‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان، بعد از 4.6 درصد کاهش به 42 هزار و 874 دالر رسیده و از ارزش باقی ارزهای رمزنگاری شده نیز کاسته شده است.

بانک مرکزی چین 24 سپتمبر اعلام کرد که موسسات مالی را از ارائه خدمات به معاملاتی که با ارز دیجیتال انجام می‌شوند، منع خواهد کرد و بر میزان نظارت برای جلوگیری از این معاملات خواهد افزود.

این نخستین بار نیست که دولت چین با تصمیماتش بر ارزش ارزهای رمزنگاری شده اثر می‌گذارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر