01:30 28 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که دولت ایالات متحده آماده مذاکره با کره شمالی بدون هیچگونه پیش شرطی است.

به گزارش اسپوتنیک، ند پرایس،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دریک  نشست خبری گفت: «ما در حال هماهنگی نزدیک با متحدان خود هستیم .ماهمچنین آماده دیدار بدون پیش شرط با کوریای شمالی هستیم.»

این در حالی است که روابط جدیدی بین کوریای شمالی و جنوبی برقرار شده و اولین خط تلفن بین دو کوریا برای اولین بار در دو ماه گذشته فعال شد. پیشتر بایدن از تمایل «دونالد ترامپ» برای ملاقات با رهبر کره شمالی انتقاد کرده بود.

سخنگوی کاخ سفید نیز در روزهای گذشته با تکرار تعهد آمریکا برای گفت‌وگو با کوریای شمالی، گفت که ایالات متحده آمادگی دارد در مورد طیف وسیعی از مسائل با کوریای شمالی گفت‌‌وگو کند.

 «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید پس از آنکه «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی، ایالات متحده را متهم کرد که قصد خصمانه‌ای علیه کوریای شمالی دارد، این سخنان را مطرح کرد. ساکی در مورد صحبت‌های کیم در نشست اخیر پارلمان  کوریای شمالی گفت: «ما همچنان آماده گفت‌وگو در مورد طیف وسیعی از مسائل هستیم.»

ساکی خاطرنشان کرد که پیونگ یانگ هنوز به اقدامات آمریکا پاسخ نداده است. وی گفت: «ما پیشنهادات خاصی برای گفت‌وگو با کوریای شمالی ارائه کرده ایم ، اما تا به امروز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.»

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که کشورش از گفت‌وگو بین دو کوریا حمایت خواهد کرد. وی گفت: «از نظر مذاکرات بالقوه بین کوریای شمالی و کوریای جنوبی، بدیهی است که ما خود را برای مشارکت احتمالی اماده کرده‌ایم.»

رهبر کوریای شمالی در سخنرانی خود در چهارشنبه گذشته گفت که ایالات متحده سیاست خصمانه نسبت به  کوریای شمالی دارد و پس از هشت ماه پس از روی کار آمدن دولت  «جو بایدن» این سیاست تغییر نکرده است.

کیم پیشتر گفته بود که کوریای شمالی از اوایل اکتبر کانال‌های ارتباطی مستقیم خود با کوریای جنوبی را بازگشایی می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر