21:16 18 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

وزارت انرژی ازبکستان می گوید که به دلیل بدهی ها برق از جانب افغانستان، برق رسانی به این کشور را قطع نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک، ازبکستان به دلیل بدهی های طرف افغانی قصد ندارد برق این کشور را قطع یا کاهش دهد. این موضوع روز سه شنبه توسط در سرویس مطبوعاتی وزارت انرژی ازبکستان ابلاغ شده است.

در پیام آمده است: "ما به نوبه خود تمام تعهدات خود را انجام می دهیم. تامین برق مطابق توافقاتی عقد شده انجام می شود."

طبق گزارش رسانه ها، شرکت انرژی افغان DABS، افغانستان می گوید، کشور از ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ایران که برق بر کشور را تامین می کنند، حدود 100 میلیون دالر بدهکار است.

در این راستا، شرکت با درخواست عدم قطع برق به این کشورها مراجعه کرد و قول پرداخت بدهی را داده است.

پیش از این شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان از جامعه جهانی خواسته بود تا از انزوای افغانستان جلوگیری کنند. وی در یک سخنرانی آنلاین در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: "در دوره دشوار کنونی، اجازه انزوای افغانستان و رها کردن آن با مشکلات بزرگ موجود غیرممکن است." به گفته وی، ازبکستان همیشه تمام کمک های ممکن را به مردم افغانستان ارائه می دهد.

رهبر ازبکستان گفت: "ما به تازگی مرز ازبکستان و افغانستان را باز کرده و تحویل مواد غذایی، فرآورده های نفتی و برق به این کشور را که در درجه اول ضروری هستند، از سر گرفتیم."

پس از خروج نیروهای ائتلاف از این کشور، جنبش رادیکال طالبان (ممنوع در فدراسیون روسیه) حمله ای را آغاز کرد و در 6 سپتامبر اعلام کرد که کنترل بر تمام خاک افغانستان را برقرار کرده است.

اسپوتنیک افغانستان اکنون در تلگرام: https://t.me/sputnikafghanistan

لطفا به کانال جدید ما بپیوندید و به دوستان خود نیز آن را توصیه کنید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر